Kiedy należy wymienić filtr paliwa i filtr powietrza?

Wśród wielu elementów w każdym aucie do takich, które należy wymieniać systematycznie należą filtry paliwa oraz powietrza. Wielu kierowców pamięta o wymienieniu filtra paliwa, ale o tym, że trzeba wymieniać również filtr powietrza bardzo dużo kierowców niestety często zapominają. Czemu filtry te powinny być wymieniane?

węglowy filtr paliwa
Filtry paliwa oczyszczają paliwo, które jest wlewane do baku auta. Również w najbardziej czystym rodzaju paliwa znajdą się zanieczyszczenia. Aby je wyeliminować trzeba stosować filtry paliwa – IOW TRADE. Zanieczyszczone paliwa jest bardzo niebezpieczne dla samochodowych silników, jednocześnie tych wysokoprężnych, a także benzynowych. W trosce o samochodowe silniki każdy użytkownik pojazdu musi pamiętać, że filtr paliwa powinien być regularnie wymieniany. W odniesieniu do porad producenta samochodu element filtrujący paliwo należy wymienić po przejechaniu piętnastu, a w innych modelach samochodów jedynie po przejechaniu 50 tys. km. Cena zakupu filtra nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych, a sama wymiana jest na tyle prosta, iż każdy użytkownik powinien poradzić sobie z tego typu czynnością samodzielnie.

filtr powietrza

Źródło: pixabay
Kolejnymi elementami filtrującymi o wymienieniu, których trzeba zapamiętać są filtry powietrza. Filtry powietrza ochraniają centralną część samochodu, którym będzie silnik, przed dostaniem się do niego rozmaitych nieczystości. Nim powietrze trafi do komory spalania w silniku będzie czyszczone z zanieczyszczeń przez filtr powietrza. Dzięki temu silnik i jego poszczególne elementy będą pracować bez żadnych zakłóceń. Tak samo stosowanie filtrów powietrza wydłuża czas bezawaryjnej pracy silnika. Elementy filtrujące do powietrza należą do elementów dość tańszych. Takiej wymiany możemy dokonać sami, można też zalecić tą czynność mechanikowi – sprawdź więcej. Średnio musi on zostać zmieniony po przejechaniu piętnastu tysięcy kilometrów. Czasem jednak przebieg może się zwiększyć, w żadnym wypadku mimo wszystko nie należy zmieniać elementu filtrującego do powietrza później aniżeli po wyjeżdżeniu 20 tysięcy kilometrów. Poza częścią filtrującą do oleju filtr powietrza oraz paliwa należą do częściej wykorzystywanych rodzajów filtrów w samochodach osobowych.

To nie kres ciekawych postów. Chcesz inne? Zatem zamieszczam tutaj mój link (https://sklep.autopart.pl/do-pojazdow-azjatyckich-540-091-akumulator-autopart-galaxy-smf-azjatycki-40ah-330a,c5,p268,pl.html) do nowej strony. Przeglądaj bez limitów.

Ostatnim typem filtra jest filtr kabinowy.