Kilka istotnych informacji na temat tego, jak w odpowiedni sposób importować różne towary z Azji.

Obecnie świat nasz oplata jedna ogromna pajęczyna handlowych szlaków. Aktualnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić coś w dalekiej Azji, zapłacić za przesyłkę i po jakimś okresie czasu dostać zamówienie. W kraju nadawcy wszystko będzie bezpiecznie spakowane do kontenera, następnie załadowane na statek i na koniec dostarczone do portu docelowego, gdzie zostanie wszystko rozładowane. Aktualnie przewozami kontenerów z Azji do Europy czy Ameryki zajmują się wielkie jednostki, nazywane również kontenerowcami. Największe z nich osiągają długość w okolicach 400 metrów i jednorazowo zabierają do ładowni blisko 20 tysięcy TEU. Między głównymi portami na świecie transport drobnicowy korzysta właśnie z tak pojemnych statków, natomiast transportem kontenerów już po rozładunku zajmują się mniejsze kontenerowce, mające ładowność kilku tysięcy TEU. Tym sposobem kontenery pokonują coraz mniejszymi statkami większą część drogi do miejsca docelowego, ostatnią część trasy spędzając albo na tirze, albo na wagonie kolejowym.

Mając w planach zakup jakiś produktów w Chinach w pierwszej kolejności należy znaleźć jakiegoś dostawcę, który to je sprzeda. Obecnie, dzięki możliwościom internetu, wcale nie jest to trudne, w zasadzie wszystkie formalności łącznie z opłatami załatwić będzie można elektronicznie. Kolejnym krokiem będzie załatwienie dostawy zakupionych towarów, tu na szczęście obecna spedycja morska również proponuje niezwykle duże możliwości – patrz na: spedycję na morzu. Bez żadnego problemu można będzie wyszukać doświadczoną firmę spedycyjną, jaka zajmie się wszystkimi rzeczami związanymi z bezpiecznym i zgodnym z przepisami przywozem towarów. Do obowiązków takiej firmy będzie należało znalezienie miejsca na statku, wypełnienia wszystkich koniecznych dokumentów do przewozu, a także opłacenie ubezpieczenia – skocz do źródła na temat: transport Poznań drobnicowy.

Po dostarczeniu ładunku do kraju docelowego niezbędne może jeszcze być pozałatwianie wszystkich formalności związanych z cłami i podatkami. W tym przypadku pomoże z kolei sprawdzona agencja celna, jaka policzy wszystkie należne opłaty – tutaj o: celnej agencji.