Jakim sposobem znaleźć odporne blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej znanych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – powodują ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do uszkodzeń związanych z określonym rodzajem ścierania. Twardość to właściwość, która zapewnia idealną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.

Twardość minimalizuje zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, lecz odznacza całą strukturę produktów Hardox. Recycling, w tym fragmentacja odpadów, stawia duże wymagania co do sprzętu.

Zależnie w związku z tym od natężenia przepływającego prądu, w plazmie można rozróżnić różnorakie stany. Pierwszy z nich odznacza się tym, że przy bardzo małym natężeniu prądu nie widzimy w ogóle świecenia. Następny, to przy zwiększonym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a kiedy natężenie prądu przekroczy graniczą wartość to powstaje łuk elektryczny.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tu – to nasza strona, która także zawiera intrygujące dane.

Wtedy można przystąpić do spawania plazmą. Wtedy staje się możliwe plazmowe cięcie (jesteśmy tutaj) blach. Cięcie takie polega na nadtapianiu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia bardzo mocno skupionym łukiem plazmowym elektrycznym. Posiada on ogromną energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Stal producenta Hardox Extreme to powszechnie znana i najbardziej ceniona stal na świecie. Wyjątkowe właściwości tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych oraz optymalnych tolerancjach wytworzenia pomimo twardości. Blachy Hardox można przycinać, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Sposób cięcia na zimno, to cięcie strumieniem wodnym, przycinanie, szlifowanie.

Sposób na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz laserowe.

Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów np. kręgów, rur tudzież lejów itp.