Blachy odporne na ścieranie Hardox – cechy typowe i zastosowanie

Firmy istniejące na dzisiejszym rynku starają się ciągle wzbogacać swoją ofertę o następne produkty, jako że doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że dzięki temu stają się bez wątpienia bardziej konkurencyjne. Przykładem takiego artykułu są blachy trudnościeralne, jakich dziś powszechnie używa się w przemyśle. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów są blachy Hardox, wytwarzane przez Ssab Oxelosund.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

blacha ryflowana wysokiej jakości

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jak sama nazwa wskazuje, blachy na długi czas zachowują świetny stan techniczny, jako że nie są podatne na ścieranie (czytaj więcej jeśli chodzi o technologia hardox). Ponadto, charakteryzują się także dosyć istotną wytrzymałością jeśli chodzi o wszelkie obciążenia. Hardox to stal, jaka zapewnia dość dużo możliwości jeśli chodzi o obróbkę – co najważniejsze, jest znakomicie przystosowana do spawania. Jej obróbka nie nastręcza większych problemów, ponieważ może być też toczona, ewentualnie walcowana. Do cięcia tej stali używa się zazwyczaj laserów (szersze artykuły – blachy trudnościeralne hardox 500). Efekty zapewniają również takie rozwiązania jak zastosowanie strumienia wody o wielkiej sile, w jakim są umieszczone malutkie cząsteczki mające za zadanie ścierać powierzchnię.

Z racji swoich szczególnych właściwości, stal Hardox odznacza się nie tylko dużą popularnością, ale jest także powszechnie wykorzystywana.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na prezentowany w tym tekście temat, to sprawdź w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje.

Świetnie sprawdza się na przykład w górnictwie. Ponadto, z blach tych produkowane są elementy maszyn, jakie muszą być szczególnie wytrzymałe. Co ciekawe, to właśnie Hardox jest często stosowana w procesie produkcyjnym łyżeczek. Blacha jest dosyć sprężysta, a podczas wykorzystywania produktów, jakie są z niej wykonane, powierzchnia ściera się równomiernie.
Producent blach Hardox przywiązuje znaczną uwagę do jakości swoich towarów. Oznacza to, że blacha absolutnie musi być płaska. Nie mogą się na niej pojawić żadne nierówności, a kiedy mimo obróbki za pomocą walcowania, blacha w tym względzie nadal nie jest idealna, kolejny raz jest walcowana. Sama blacha jest przeważnie cienka, jednak jest bardziej trwała niż wiele blach, których grubość jest większa. Na rynku proponowanych jest kilka rodzajów tej stali, tym samym można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom bądź zastosowaniu, które zamierza się wziąć pod uwagę.

Żeby znaleźć ciekawe treści w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/nagrobki-pomniki-granitowe) – zapewne nie będziesz żałować.