Złożony przebieg tworzenia dedykowanych produktów takich jak np. żelkoty, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są bardzo zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje odpowiednich materiałów i procesów technologicznych w trakcie wytwarzania. Skomplikowane mechanizmy hydrauliczne w połączeniu ze stalą o wysokiej wytrzymałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia w żaden inny sposób. Każdy, nawet najmniejszy element musi spełniać odpowiednie wymagania.

Proces wytwarzania

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszystkich podzespołów urządzenia. Zwykle wymaga to zatrudnienia paru oddzielnych zakładów wytwarzających części z metalu.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., dysponuje technologią umożliwiającą obróbkę każdego metalu. Może więc się zdarzyć, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wytworzy odlewy (płyty poliuretanowe producent) żeliwne, a inny zajmie się odlewami ze stali. Największy problem sprawia stal o podwyższonej trwałości, z której produkuje się elementy, które są narażone na duże przeciążenia. Produkowanie części z tego surowca wymaga konkretnego certyfikatu firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka wyprodukowana jest z wielu tysięcy części o różnym stopniu wytrzymałości. Żeby maszyna była stabilna i odporna, jej masa musi być odpowiednio wysoka. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – kliknij tutaj-> . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tego rodzaju waży blisko 18 ton bez załadunku. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardym podłożu.

System hydrauliczny jest tak wydajny, że przy tej masie ładowarka jest w stanie za jednym razem przetransportować 7 ton materiału budowlanego. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa wykwalifikowanych robotników potrzebowałaby około godziny.