A z czego tworzy się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są połączone za pomocą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych cechują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych użytkowanych w podajnikach jest rozmaita, albowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.
Uwaga! Mamy dla Ciebie nowy wpis – a w nim ciekawa treść na ten temat. Sprawdź obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.
W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się wiernie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który realizowany jest z odpornego i silnego materiału. Niezwykle istotne jest to, aby materiał ten był mocny na rozciągnie, w związku z tym w większości wypadków do podajników kubełkowych wykorzystuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się niezwykle dużą wytrzymałością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy wcześniej za sprawą podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie rozmaitego rodzaju materiałów.