Warianty dezynsekcji zbóż

Różnice w metodach gazowania ziaren związane są ze specyfiką Wnętrza w jakim ma być prowadzona dezynsekcja. Podstawą efektywnego zabiegu fumigacji będzie szczelna budowla, jaka zagwarantuje utrzymanie zalecanego stężenia gazu poprzez odpowiednio długi okres.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dla fosforowodoru hermetyczność budowli będzie wyjątkowo ważna, gdyż gaz ów ulatnia się łatwiej a także szybciej niż pozostałe fumiganty. Typową szczelność, przy zabiegu gazowanie zboża tymże środkiem, zapewniają budynki jakie po uszczelnieniu wytrzymują nadmiar ciśnienia wewnętrznego od 500 Pa do dwieście pięćdziesiąt Pa przez przynajmniej 5 minut po napełnieniu ich ziarnem. W wypadku fosforowodoru istotnym będzie utrzymanie jednorodnego stężenia poprzez wystarczająco długi okres dla zabicia wszystkich insektów.

W tym miejscu odnajdziesz dużo ciekawych danych na ten wątek – wystarczy kliknąć na nasz odnośnik (https://www.kamieniarstwo.pl/), a na pewno dane tam umieszczone będą cenne.

W celu fumigacji musi być zupełne zwalczenie wszystkich stadiów szkodników magazynowych wszelkiego owada w taki sposób ażeby nie mogła powstać u nich odporność na fumiganty.

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Fumigacja zboża w silosach. W metodzie tejże preparat do gazowania zboża wykorzystywany jest na ziarno, a zatem powinien być równomiernie mieszany.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link pozycjonowanie w internecie, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

Tenże sposób zwalczania jest często wykorzystywany w wypadku, kiedy porażenie insektami obejmuje całkowitą objętość ziaren, lub jeśli jest dojście do strumienia ziarna w toku zapełniania elewatora lub przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.

Jeśli zboże jest gazowane w niewielkiej, ograniczonej powierzchni lub w cieniutkiej warstwie na powierzchni, stężenie fosforowodoru może przewyższać 2% objętości powietrza. Jednostka udająca się do pomieszczenia musi być wyposażona w przewód powietrzny.