A z czego tworzy się podajnik kubełkowy oraz jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, które są połączone za sprawą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych użytkowanych w podajnikach jest rozmaita, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.
Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się ściśle z ruchem wskazówek zegara.
Jeżeli zafascynował Cię ten artykuł, to w tym miejscu jest notka spod linku (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciagniki-i-maszyny), która też zawiera bardzo interesujące informacje na prezentowany tutaj temat.
Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki wykonywany jest z solidnego i mocnego materiału. Bardzo ważne jest to, żeby materiał ten był mocny na rozciągnie, wskutek tego zazwyczaj do podajników kubełkowych wykorzystuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się nadzwyczaj sporą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy pierwej z wykorzystaniem podajników kubełkowych możliwe jest przewożenie przeróżnego rodzaju materiałów przez przenośniki kubełkowe.