Najlepszy sposób na rozruch początkującej firmy transportowej

Jedną z najprężniej rozwijających się sfer gospodarki jest dzisiaj spedycja. W chwili przystąpienia do Unii Europejskiej sektor komunikacyjny zyskał na znaczeniu, zwłaszcza że Polska znajduje się w centrum szlaków handlowych z zachodu na wschód. Biznesmen stoi czasem przed dylematem – bazować całkowicie na własnej flocie czy też korzystać też z innych form wsparcia biznesu?

tir

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości jest parę, zacząwszy od wejścia z inną firmą w spółkę, przez leasing lub też profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych – . To trzecie wyjście jest doskonałym wyborem dla działalności w startowej fazie rozwoju, bądź gdy działalność nie jest już całkiem nowa na rynku lecz nie ma jeszcze tak ugruntowanej pozycji by powiększać swój stan posiadania. Wówczas profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych dla będziedzierżawa naczepnym wyjściem.

Zaleta takiej decyzji jest to, że wszelakie kwestie mające związek z ubezpieczeniem załatwiane są przez jednostkę wypożyczającą, przedsiębiorca nie ponosi żadnych ponadplanowych wydatków i nie marnuje czasu na poszukiwanie właściwej firmy ubezpieczeniowej (zobacz więcej w temacie: wypożyczalnia naczep). Zazwyczaj też jednostki oferujące profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych mogą wynegocjować korzystniejsze warunki ubezpieczenia, co jest także pozytywne dla firmy zainteresowanej najmem.

Masz zamiar odszukać inne podobne artykuły? Jeśli tak, ta wyczerpująca treść (https://autolawety.pl/) jest warta polecenia, ponieważ odnosi się do podobnej problematyki.

Ubezpieczenie jest koniecznością, a zawsze lepiej płacić mniej.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie tylko dla nowo powstałych firm profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych może być korzystny. Przez swą elastyczność takowe wyjście sprawdza się także wtedy, gdy jednorazowo mamy do wykonania jakieś nietypowe zlecenie, do wykonania którego nieopłacalne jest inwestowanie w kosztowny sprzęt jaki używany byłby sporadycznie.

Tym sposobem możemy zwiększyć swoją elastyczność bez narażania firmy na stratę płynności, i nadto zapracujemy sobie na reputację firmy która podoła nawet trudnym wyzwaniom. Przysporzy nam to nowych klientów jednocześnie nie obciążając nas nazbyt finansowo. Ponadto zdarza się, że firma wypożyczającą przy bardzo długim okresie trwania umowy może zaproponować np. co dwa lata wymianę samochodu na nowy, co w określonych warunkach może być korzystne.