Na co uważać wybierając hak holowniczy?

Kierowcy samochodów obecnie nie wyobrażają sobie podróżowania bez holowniczego zaczepu. Przydatność jego jest nieoceniona zwłaszcza w awaryjnych okolicznościach.
Holowniczy hak nie dodaje czaru naszemu pojazdowi.

ubezpieczenie

Autor: Brompton

Może się zdarzyć tak, że w czasie instalacji osprzętu do holowania jest niezbędne cięcie zderzaka. Skomplikuje to sam montaż i ponadto oszpeci samochód. Przed zakupem haka należy zatem sprawdzić, czy wytwórca haka zapewnia instalację bezinwazyjną albo tego typu podcięcie zderzaka, jakie będzie niewidoczne. Hak kupujemy na podstawie marki pojazdu, jego modelu czy wersji nadwozia. Kupiony hak musi więc być dedykowany do pojazdu, w którym będzie zamontowany. Wówczas możemy posiadać pewność, że mocowanie będzie wykorzystywało otwory fabryczne, a to usprawni instalację. Przy kupnie haka do holowania trzeba się upewnić, że ma on wymaganą homologację europejską, jaka dopuszcza auto do ruchu po krajach UE.
woda
Nie powinniśmy kupować haków najprostszych, jakie są instalowane w aucie na stałe. Solidny model musi mieć możliwość zdemontowania kuli.

Zobacz ten unikalny serwis www – przedstawia on zbliżoną problematykę i zapewne też Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się zatem i kliknij tutaj.

Większa część modeli posiada mocowanie śrubowe a oznacza to, że w przypadku, kiedy chcemy zdjąć kulę musimy odkręcić śrubki. Im więcej śrub, tym więcej trudu zajmie czynność. Jednak plusem takiego rozwiązania jest dosyć niewygórowana cena. Taki zestaw można kupić już za dwieście złotych.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze_kanalizacyjne_techkar,2,3557).

Bardziej wymagający użytkownik może zakupić hak z odpięciem automatycznym. Posiadamy tutaj system zapadek, który zezwala na zdjęcie kuli w dokładnie parę sekund. Żąda to jednak użycie zabezpieczenia dodatkowego w formie zamka na klucz.

Taki hak może kosztować nas nawet 500 PLN. Decydującym parametrem zapewniającym funkcjonalność haka jest uciąg haka. Oczywiście im będzie wyższy, tym pozwala na ciągnięcie większej przyczepki.