Jakie możliwości będą mieli kierowcy ciężarówek w sytuacji, gdy ich pojazdy ulegną awarii.

Ciężarowe samochody stanowią aktualnie jeden z najpopularniejszych środków transportu. Każdego dnia setki tysięcy tirów przez całą dobę jeżdżą pomiędzy miastami, tak żeby w terminie dowieźć transport. Lecz kierowcy ciężarówek w trosce o swoje bezpieczeństwo muszą przestrzegać dość rygorystycznych zasad dotyczących czasu jazdy, więc nie mogą jechać całą dobę.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą robić odpowiednie przerwy, w czasie jakich mają postoje, a w okresie kiedy mogą jechać, to muszą ten czas maksymalnie wykorzystać. Dlatego też jedną z najważniejszych rzeczy przy ciężarówkach jest ich odpowiednia niezawodność, bo każda z awarii i wiążąca się z tym naprawa ba pewno przyniesie spore komplikacje. Współczesne ciężarówki są projektowane w taki sposób, aby mogły bez większego problemu przejechać milion kilometrów. Jednak żeby tak si stało, to koniecznym warunkiem jest regularne pilnowanie stanu technicznego auta, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się zdarzyć.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz artykuł, to do zweryfikowania (https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-nilfisk-alto-techkar,3,3584,2532) są nowe wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

Więcej o tym odnajdziesz tu: niezawodna pomoc drogowa tir.

Jeśli już się jednak jakaś awaria przytrafi, to trzeba w pierwszej kolejności postarać się, aby jak tylko się da jak najszybciej przeprowadzić naprawę. Bardzo pomocna w tym może być pomoc drogowa TIR, usługa ta jest coraz popularniejsza na polskich drogach. W niejednym przypadku sprawny mechanik z odpowiednimi częściami zamiennymi będzie w stanie naprawić popsutą ciężarówkę wprost na miejscu postoju, bez przymusu holowania auta do warsztatu. Wtedy postój nie powinien długo trwać i po naprawie można dalej ruszać w dalszą trasę. Sprawdź: .

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Nieco odmiennie sytuacja będzie wyglądała, jeśli stanie się coś przy naczepie.

Poznaj ponadto inne informacje dotyczące tej problematyki. Kliknij ten link i przeczytaj więcej w treści (https://www.lontex.pl/czesci-zamienne-do-ciezarowek) tej kwestii. To także bardzo Cię zainteresuje.

Tu okazuje się niekiedy, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wykręcenia jakiś części albo ich dokładnego zespawania. Ze względów technologicznych okazać się może, że nie będzie to możliwe do zrealizowania w miejscu awarii. I w takim przypadku niezbędne będzie zawiezienie naczepy do stacji serwisowej, w jakiej wszystko będzie można należycie naprawić.