Co warto zwiedzić w Holandii?

Holandia jest śliczna i czysta. Przeważającym krajobrazem są rzecz jasna wiatraki, jakie niegdyś służyły do osuszania terenów po jeziorach zaś współcześnie stanowią znak tego państwa jak też niezapomniane widoki.
Już sam Amsterdam, zatem stolica Holandii kategoryzowany jest do jednych z najcudowniejszych metropolii globu.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Hardox

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w tym mieście jest blisko 1281 mostów, co czyni je niezwyczajnym. Miasto to uważane jest niejako za skansen – ze starymi wiatrakami, kanałami, zabytkami albo muzeami. Nie można też nie uwzględnić gigantycznych ogrodów, które cieszą oko wielbicieli natury. Jeśli już mowa o ogrodach trzeba wspomnieć o Keukenhof w miejscowości Lisse – te znane są na całym globie.

Chcesz sprawdzić, co inny autor wzmiankuje o opisywanym w naszym materiale zagadnieniu? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje zagwozdki.

Na terytorium powyżej 32 ha podziwiać możemy głównie kwiaty cebulowe jak różne rodzaje tulipanów albo hiacyntów. Co roku w Keukenhof sadzi się ręcznie około 7 milionów kwiatów, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez 8 tygodni w roku (najlepiej na przełomie kwietnia oraz maja) – wtenczas ogrody czynne są dla osób odwiedzających.

Do jednych z najpiękniejszych zakątków Holandii należy też Scheveningen, to nadmorska dzielnica Hagi z deptakiem i rozmaitymi atrakcjami dla podróżników.

Zainteresowały Cię dane zaprezentowane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-anglii) można przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które znajdują się w linku poniżej.

Tam, jeżeli trafimy w stosownym czasie podziwiać będzie nam dane również różnorodne rzeźby z piachu na wybrzeżu. Koniecznie trzeba zobaczyć też dzieło Henrika Mesdaga, który namalował Scheveningen w sposób analogiczny do naszej Panoramy Racławickiej.

Do Holandii dotrzeć nie będzie trudno. Odchodzą tam codziennie busy Polska Holandia lubelskie jest rejonem z jakiego wspomniane busy odjeżdżają nawet parę razy w ciągu dnia.