Prywatne i państwowe grunty inwestycyjne. Sprawdź, co trzeba wiedzieć?

Na początku lat dziewięćdziesiątych, Polska przechodziła wielką transformację gospodarczą. Każdy grunt, który do tej pory był własnością państwową, mógł zostać odsprzedany za nieduże sumy osobom prywatnym. Nastąpił wielki rozrost nowych przedsiębiorstw, inwestorzy zaczęli się wzbogacać, sprowadzając do Polski niedostępne do niedawna produkty.

Lecz w dzisiejszych czasach, nie jest już tak prosto otworzyć swój biznes. Jednak tym co nadal pozostało cenne są grunty.

pomieszczenie na magazyn

Autor: Yosuke WATANABE
Źródło: http://www.flickr.com

Polska jest państwem nieustannie rozwijającym się. Dlatego, każdego roku napływa do nas zagraniczny kapitał, zazwyczaj zachodni. Budowane są kolejne firmy, obszary ekonomiczne na peryferiach miast, a także kolejne miejsca pracy. Lecz aby taka firma mogła u nas wybudować się, niezbędne są tereny inwestycyjne, na których można stworzyć nową fabrykę. Są one nierzadko własnością rodzin prywatnych, czasami rolników, którzy dzięki sprzedaży są w stanie odczuwalnie poszerzyć swoje zasoby finansowe. Tak samo jest w sytuacji, kiedy organizowana jest budowa nowej drogi.

Czy zbierasz wiadomości w kontekście opisywanego tematu? Jeśli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu (https://vanking.pl/oddzialy/krakow/). Ono również okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Mimo iż większość ziem jest wciąż państwowa, to i tak wzdłuż trasy nierzadko zdarza się, że przyszłe tereny inwestycyjne są własnością osoby prywatnej, od której trzeba ten obszar wykupić.

Innym wydarzeniem które nastąpiło w latach dziewięćdziesiątych, było zlikwidowanie licznych nierentownych fabryk i kopalni. Na tych terenach, w dużych miejscowościach, ostatnimi laty powstały parki przemysłowe. Dzięki dotacji z UE, te miejsca, będące własnością miast, rozkwitły. Zaczęto budować tam filie uniwersytetów, duże magazyny do wynajęcia, firmy z zachodnim kapitałem rozpoczęły przenosić tam swoje jednostki, zobacz magazyny do wynajęcia. współcześnie są to pewnego rodzaju strefy ekonomiczne, które nie znajdują się na peryferiach a w ważniejszych dzielnicach miast.

Wrocław jest doskonałym przykładem strefy przemysłowej. Odszukamy na niej laboratoria szkół wyższych, w których uczniowie przeprowadzają różne badania, stworzono liczne magazyny do wynajęcia, powierzchnie biurowe. Dojazd do tego punktu jest bardzo dogodny, jest nawet specjalna linia miejska,prowadzona do tego miejsca.

W takim kraju jak Polska, gdzie bezustannie następuje rozwój gospodarczy i wielki przypływ zachodniego kapitału, potrzebne są tereny inwestycyjne. Tak samo osoby prywatne jak i miejscowości, mogą sprzedać lub dzierżawić swoje grunty obcym inwestorom. Jest to dogodna sytuacja dla każdego, bowiem otwierane są nowe miejsca pracy, właściciel terenu otrzymuje zań zapłatę a inwestor rozwija swoje przedsiębiorstwo.